The flow building - václavské náměstí 47, praha 1

Zbrusu nová budova na Václavském náměstí, dříve byl projekt označován jako "Květinový dům"

The Flow Building: hotovo bude v červenci

Víceúčelová budova pojmenovaná The Flow Building (VN47),  která vzniká v samém centru Prahy na Václavském náměstí bude domovem pražské pobočky oděvního řetězce Primark.

Potvrzeno je, že Primark ve zbrusu nové budově si pronajme tři patra, určená pro maloobchod.  

historie

The Flow Building (dříve byl používán také název „Květinový dům“) je víceúčelový objekt na rohu pražského Václavského náměstí s ulicí Opletalovou.

Multifunkční prosklený objekt s 9 patry na adrese Václavské náměstí 47, Praha 1 navazuje na historii hned dvou domů.

Prvním byl Dům U Turků z roku 1880, zbouraný v roce 2017, druhým pak byl dům v Opletalově ulici, kde sídlila Pražská akciová tiskárna, tento dům byl zbourán už v roce 2013.

budoucnost na václavském náměstí

Za stavbou The Flow Building stojí společnost Flow East, která vlastní pozemek od roku 1994. Projekt má rozpočet přibližně 1,2 miliardy korun. K dispozici má být 15 000 m² kancelářských a 6 000 m² maloobchodních prostorů. V podzemí bude k dispozici 129 parkovacích míst včetně 50 míst pro nabíjení elektromobilů.

Budova bude mít certifikát udržitelnosti BREEAM. Za architektonickým návrhem stojí architektonický ateliér Chapman Taylor. Název se odvíjí od anglického slova flow, které znamená „tok“ a dle developera má zachytit v budově ducha pohybu města.

Potvrzeno je, že Primark ve zbrusu nové budově si pronajme tři patra, určená pro maloobchod.